Salon powinien być miejscem wygodnym i pięknym. Wiele osób zwraca szczególną uwagę na aranżację salonu, a przede wszystkim na aranżację okien w salonie. Dobrze, kiedy salon jest miejscem słonecznym i jasnym. Pojawiają się jednak sytuacje, zwłaszcza w upalne lata, kiedy chce się mieć trochę cienia i wytchnienia od upałów.

Dobrym rozwiązaniem są wtedy markizy zewnętrzne velux. Markizy zewnętrzne można sterować automatycznie, dlatego też są niezwykle komfortowe w użyciu. Ze względu na to, że montuje się je na zewnętrznej ścianie, to nie przytłaczają pomieszczenia i dominują nad wystrojem salonu. Coraz więcej osób decyduje się na markizy kronmat i ich montaż, bo jest dosyć tanie, a przy okazji mają także bardzo dobrą jakość.

Odpowiedni dobór materiałów zaciemniających do salonu zależy jednak od właściciela domu. Niektórzy decydują się także na zasłony zaciemniające, są one dosyć ciężkie i wykonane z grubego materiału, dlatego bardzo dobrze się układają i wyglądają przy tym bardzo efektownie. Zasłony jednak trzeba prać, prasować, dbać o ich odpowiednie ułożenie, a rolety zewnętrzne są w użytkowaniu dużo bardziej praktyczniej i zdecydowanie mniej uciążliwe niż zasłony. Zaciemnienie salonu jest szczególnie ważne w przypadku jeśli salon jest całkowicie usytuowany na południowej stronie domu, wtedy narażony jest na szczególne nagrzanie i nasłonecznienie. O ile w miesiącach zimowych przydaje się słońce, które wpada przez okno salonu, o tyle latem wolimy cień i przyjemny chłód. Mogą to zapewnić odpowiednio dobrane akcesoria okienne.

Written by Łukasz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *