Przy wyborze rolet tak samo jak w momencie wyboru innego rodzaju elementów wyposażenia wnętrz, warto wziąć pod uwagę kilka kryteriów, które powinny przeważyć o podjęciu decyzji.

Nie jest oczywiście zależny wybrany rodzaj rolety, czy mają to być eleganckie rolety, rolety plisowane fakro czy też rolety dekoracyjne velux – choć warto podkreślić, że poszczególne rodzaje inaczej się prezentują w różnych wnętrzach stylowych. Zatem, przede wszystkim warto się zastanowić nad tym, co jakiego wnętrza i rodzaju pomieszczenia ma zostać wybrana roleta. Następnie zaś można już na spokojnie skupić się na takich aspektach, jak faktura, kształt, materiał, czy też kolor. W końcu – wymiary i rozmiar, choć te dwa aspekty będą oczywiście zasadniczo zależne od konkretnych wymiarów okien.
Przy wyborze wyglądu rolety, warto również dokonać wyboru pod względem innych elementów wyposażenia wnętrza, w więc na kwestii designu, czyli wyglądu wnętrza. W końcu roleta oprócz swojej podstawowej funkcji jaką jest zaciemnianie pomieszczenia, pełni również funkcję jednego z dekoracyjnych elementów wyposażenia wnętrza.

W przypadku minimalistycznego wnętrza można się zdecydować na jakiś wzór na rolecie, co dodatkowo zwiększy jego dekoracyjną funkcję. Warto przemyśleć sobie również stronę praktyczną, czyli dobór faktury rolety do rodzaju wnętrza – na przykład inna roleta będzie pasowała do sypialni, a zupełnie inna do kuchni.

Rolety dekoracyjne można znaleźć m.in. tutaj: http://dodatki.velset.pl/2042.dodatki-do-okien-dachowych,2044.2047.1179.1277.rfl.html?c=1912&s=5&d=2951

Written by Łukasz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *